Przejdź do treści
Home » BIN

BIN

"PASSION FOR WATCHES - Antoni N. Patek”

to projekt przedsięwzięcia edukacyjno-społecznego, związany z 211 rocznicą urodzin na Lubelszczyźnie, Antoniego Norberta Patka –  polskiego patrioty, powstańca listopadowego i działacza Wielkiej Emigracji.

Wydarzenie poświęcone będzie  tematyce szeroko pojętej sztuki zegarmistrzowskiej, naukowego pojęcia czasu oraz historycznym i współczesnym przyrządom służącym do jego pomiaru.

Czas, czyli właściwie co?

Organizatorzy, poprzez zegarmistrzowskie warsztaty tematyczne, konkursy, wystawę prac fotograficznych, wystawy zegarów i zegarków, spotkania z aktywnymi zawodowo zegarmistrzami i kolekcjonerami, spotkania z autorami książek i wykłady poprowadzone przez naukowców m.in. z PAN, chcą w różny sposób zaprezentować czym był i jak był postrzegany czas.  Czym jest obecnie i jakie jest jego znaczenie w naszym codziennym życiu, w rozwoju nauk i rozwoju współczesnej techniki. Jaka była jego  rola kiedyś i jaka jest dziś w rozwoju społecznym i cywilizacyjnym na świecie.

Dla kogo i dlaczego?

Dwudniowe wydarzenie pt.  ”Passion For Watches” organizowane w Lubelskim Centrum Konferencyjnym będzie pierwszym z cyklicznych, corocznych spotkań społeczno – edukacyjnych dla dzieci, młodzieży szkół średnich i wyższych oraz wszystkich interesujących się historią, kulturą i sztuką  związaną z zegarmistrzostwem.

Postać Antoniego Patka, pioniera wytwarzania zegarków na skalę przemysłową i twórcy marki Patek Philippe & Co. produkującej jedne z najbardziej cenionych, ekskluzywnych i najdroższych zegarków na świecie jest przykładem postawy i działania prowadzącego do sukcesu dzięki wytrwałej pracy i zamiłowaniu do rzeczy pięknych.

Dni
Godzin
Minut
Sekund
Dni
Godzin
Minut